Wymiana okuć, czym są okucia.

Okucia są tymi wszystkimi elementami okna które pomagają nam ryglować – tj dociskać skrzydło do ramy, oraz pozwalają skrzydłu się ruszać. Przeważnie wykonane są z różnych stopów metali, w zależności tego dużej sztywności wymagamy od danego materiału. Czasami wymiana okuć jest nieunikniona ze względu na niewystarczającą funkcjonalność czy niewystarczającą klasę bezpieczeństwa.

 

 

Najczęstsze okucia

 

 

 

Zmiana sposobu otwierania i regulacja.

 

Częstą przyczyną naszych wizyt jest zmiana sposobu otwierania okna np z rozwiernego na rozwierno-uchylne. Czasami sama opcja wymiany garnituru okuciowego nie jest tak pracochłonna jak znalezienie odpowiednich elementów nam to umożliwiających.

Odporność na włamanie.

 

Wymiana okuć na antywłamaniowe

Okno w pełni antywłamaniowe nie istnieje, bo jeżeli można włamać się do banku, to co dopiero mówić o oknie PCV. W praktyce jest kilka sposobów, które zabezpieczą nas bardziej przed włamywaczem.

Pierwszym z nich jest wymiana zaczepów na antywyważeniowe, tak aby taki pan ze zdjęcia obok,

Zaczep Antywłamaniowy

nie mógł w żaden sposób, wyrzucić rygli z zaczepów. Kolejnym krokiem powinna być wymiana klamki, najlepiej na klamkę z kluczykiem. Dalej powinniśmy się zająć szybami antywłamaniowami, które posiadają folię opóźniając bądź całkowicie uniemożliwiając wybicie takiej szyby, dodatkowo szyba taka powinna być zabezpieczona blaszkami antywyważeniowymi, szyba sama w sobie musi mieć podkładki szklarskie w miejscach zaczepów. Jeżeli chodzi o wszelkie klasy bezpieczeństwa mimo, że producenci stolarki okiennej ciągle zapewniają, że ich produkty są bezpieczne, często sami nie mają na to wpływu, bardzo dużą rolę przy klasach bezpieczeństwa odgrywa sam montaż czy nawet materiał, w którym okno jest montowane.

 

Chętnie doprowadzamy okna do stanu, w którym właściciel domu powinien czuć się bezpiecznie. Dając przy tym 12 miesięczną gwarancję, na naszą usługę.