Zatrzask balkonowy – klamka palacza

Zatrzask balkonowy, zazwyczaj używany jest przez osoby palące, ale nie lubiące dymu, bądź zapachu papierosów w domu. Wobec czego decydują się na zamontowanie zatrzasku balkonowego w drzwiach balkonowych. Rozwiązanie jest o tyle wygodne, że okno zostaje zatrzaśnięte na tyle, żeby dym i zapach nie przedostały się do domu. Ponownemu otwarciu balkonu pomaga rączka zamontowana na zewnętrznej części skrzydła. Rączka zatrzasku występuje w wielu kolorach, dopasowanych do koloru stolarki. Dobry i dobrze zamontowany zatrzask zapobiega również przedostawaniu się podmuchów powietrza do domu, przy przebywaniu na zewnątrz.

 

 

zatrzask balkonowy

 

 

 

Generalnie każdy producent okuć posiada rozwiązania działające tylko w jego oknie jak np Maco, którego zatrzask pasuje tylko do ich zasuwnic. Są też zatrzaski uniwersalne pasujące do wielu modelów okien tak jak zatrzask Siegeni,który często polecamy klientom.

 

 

 

 

 

Zatrzask balkonowy magnetyczny

Jednym z subtelniejszych rozwiązań jest np. zatrzask magnetyczny firmy Roto, który blokuje skrzydło na zasadzie magnesu, tak jak na zdjęciu obok, działa on duże lżej niż tradycyjne zatrzaski z zaczepem. Jedyną jego wadą jest wymóg idealnego montażu, bez tego nie można zagwarantować idealnego działania zatrzasku. Okna plastikowe jak dobrze za zbrojone stalą by nie były, narażone na słońce będą się wyginać i zatrzask balkonowy magnetyczny może już tak szczelnie nie zamykać.