Kompleksowa naprawa okien.

 

Kompleksowa naprawa okien, zajmujemy się tym od wielu lat. Zawsze sumiennie i rzetelnie podchodząc do powierzonego nam zadania. Naprawiając okna przez lata nauczyliśmy o nich niemalże wszystkiego. Przy określaniu usterki należy pamiętać, że nawet najmniejszy element okna jest ważny. Weźmy na przykład zaślepkę odwodnienia.

 

Tu zdjęcie zaślepki.

 

Niby rzecz błaha, może wydawać się czysto estetycznym dodatkiem, jednak często zapobiega przedostawaniu się podmuchów wiatru. Niejednokrotnie zdażyło się nam nawet usunąć z wnętrza okna gniazdo os, które wleciały właśnie z powodu braku zaślepki na dolnym ramiaku okna i zadomowiły się tam, aż do naszej wizyty.

Wady producentów.

 

Często zaraz po zakupie nowej stolarki plastikowej, okna balkonowe potrafią się wyginać na pionowych elementach. Robiąc oględziny stwierdzimy czy okno zostało wykonane zgodnie z dopuszczalnymi normami, takimi jak odstęp między zaczepami dociskającymi, prawidłowe zaszklenie okna. Wiele firm produkujących okna popełnia często większe czy mniejsze, które naszym zadaniem jest je wykryć i naprawić, by zapewnić ciepło w domu i komfort użytkowania okien.

 

 

 

Wady które przyszły z czasem.

 

Czasami zdarza się, że wady pojawiają się niezależnie od nas czy od wykonania okna przez producenta. Okna zrobione są z materiałów, które mogą się zepsuć na przykład pod naporem naszej siły. Dajmy na to użyliśmy tyle siły przekręcając klamkę, że ta kręci się już wokół własnej osi nie zamykając i nie owiewając okna. Usterki takie się zdarzają i oczywiście potrafimy i naprawimy je jeżeli dostaniemy zgłoszenie, trzeba tylko pamiętać, aby dobrze opisać szkodę. Można w tym celu skorzystać z porad zawartych tutaj.

 

 

Jak zapobiegać usterkom ?

 

Przede wszystkim należy konserwować okna i dbać o nie jak, aby służyły nam jak najdłużej. Więcej o konserwacji i środkach znajdą Państwo tutaj.  Należy pamiętać, że każdą wadę da się zniwelować lub całkiem zlikwidować. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej firmy.